Dan djeteta u Plavome svijetu

Zavirili smo u plavi svijet…

Polazište jednog posebnog leta povodom obilježavanja Međunarodnog dana djeteta bila je
upravo naša Škola! Što mislite koje je odredište tog leta bilo? Naravno, plavi svijet!

U plavom svijetu naglašava se važnost svakog djeteta i jednakih prava za sve; prava na život, identitet, osjećaje, obrazovanje, mišljenje, pokušaje, privatnost, ideje, pogreške, i slično.

Podsjetili smo se na ono što već znamo, a što možda ponekad zaboravimo: dječja prava nemaju rok trajanja! Ulaznice za plavi svijet dobili su svi učenici, a one su im osigurale ne samo ulazak u avion ilet nego i balon s porukom prilikom slijetanja.

Prostor aerodroma nije bio bilo kakav nego ispisan porukama potpore plavom svijetu! Te poruke ispisala su djeca dajući tako mnoge divne ideje i posebnu potporu na način na koji to samo oni mogu! Svoju potporu dao je i onaj naš posebni Motivacijski kutak „odjenuvši“ plavo ruho svim svojim porukama.

Brigu oko plavog svijeta pokazali su svi učenici okupljeni oko naše školske pedagoginje Jelene. Baš svi su dali svoj doprinos kako bi sigurno polijetanje i slijetanje bilo osigurano, za svako dijete!
Hvala svima! Neka poruke na koje nas podsjeća plavi svijet budu u našoj praksi neprestano
prisutne!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *