MARINO MARIĆ u OŠ CIM MOSTAR

Volimo šport, promoviramo šport među našim učenicima, svi zajednički trudimo se i radimo… Ne trebaju nam prva mjesta, mada se svakome uspjehu radujemo… Želimo pomjerati granice kod one djece koja misle kako nešto ne mogu, jačati njihovo samopouzdanje, učiti ih raznim športskim vještinama, ali im prvenstveno želimo pomoći da postanu što potpuniji ljudi, grade i usavršavaju vlastitu osobnost…

Zato nam današnji posjet jednoga od srebrnih rukometaša, našega MARINA MARIĆA,  itekako znači. MARINO je svojom gestom, posjetivši našu Školu, pokazao zašto “obični” ljudi toliko vole HRVATSKU RUKOMETNU REPREZENTACIJU… Upravo zato jer je MARINO, kao i njegovi suigrači, uvijek spreman naći vremena za nas, koji “umiremo” ispred tv ekrana u iščekivanju hoće li KOCKASTI na vrijeme spojiti u obrani i hoće li naš MARA zabiti s crte… Upravo zato ih pratimo s tolikim emocijama.

Radosni smo jer smo s djecom dočekali nekoga tko je sve u životu zaslužio mukotrpnim radom, treningom i odricanjem, te se krvavih koljena uspeo na tron na kojemu je danas, na mjesto koje potpuno zaslužuje. Takvi ljudi, kao što je ovaj prijatelj naše Škole, osvjetljavaju mladima ispravan put do uspjeha, nasuprot onome putu tame i lažnoga instant uspjeha, na koji pokazuju kojekakve zvijezde drugorazrednih emisija, starletice, modni gurui

“Radite, trudite se, učite, slušajte…” – rekao je MARINO MARIĆ našim učenicima. Ako nećemo poslušati ovakvoga junaka, športsku i ljudsku veličinu, koga onda hoćemo!?

I još nešto… MARINO je u našu Školu došao na zamolbu svoga prvoga rukometnoga UČITELJA, gospodina DAMIRA SALTARIĆA. Uspješni ljudi prepoznaju VAŽNU ULOGU UČITELJA! Želimo li biti dio uspješnoga društva, uspješne obitelji…?! Naravno, želimo! Zato, između ostaloga, ako do sada nismo, od danas POČNIMO POŠTIVATI SVOJE UČITELJE!

MARINU i na ovome mjestu još jednom iskreno i od srca zahvaljujemo, ali svakako riječi zahvale upućujemo i ocu našega učenika BOJANA, već spomenutome, gospodinu DAMIRU SALTARIĆU, bez čijega angažmana bi ovakav susret bio teško ostvariv.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *